ROK SZKOLNY 2017/2018

UWAGA!

Uczniów i rodziców przyszłych klas I, IV i VII serdecznie zapraszamy w środę, 20 czerwca, na godzinę 16:00 na DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY PODSTAWOWEJ nr 1 w SULĘCINIE

 

Dyrekcja i Rada Rodziców SP1

Zakończenie roku szkolnego

Bal gimnazjalistów 2018

Z okazji zbliżającego się zakończenia roku szkolnego 2017/2018 uczniów przedostatniego rocznika klas gimnazjalnych Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Sulęcinie 19 czerwca odbył się bal gimnazjalny.

W uroczystych strojach w balu zorganizowanym przez Radę Rodziców uczestniczyli uczniowie klas trzecich oraz ich wychowawcy: klasy III A Karina Makowiecka, klasy III B Monika Konopko, klasy III C Renata Majcher, klasy III D Krzysztof Kopij i klasy III E Anna Pawluczenko.

Uroczystość poprzedziła piosenka w wykonaniu uczennicy Julii Makowieckiej oraz tradycyjny polonez w choreografii Witolda Hutyry, w którym wystąpili abiturienci gimnazjum.

W podziękowaniu za opiekę i naukę, uczniowie wręczyli swoim wychowawcom oraz zaproszonym gościom wiązanki kwiatów.

 

Na zaproszenie odpowiedzieli swoją obecnością Dyrektor Szkoły Izabela Hutyra, Zastępca Burmistrza Sulęcina Iwona Walczak, Przewodnicząca Rady Rodziców Małgorzata Góra oraz Ksiądz Proboszcz Parafii Sulęcin Piotr Mazurek.

Bezpieczne wakacje

Na terenie obiektu sportowego SOK-U w Sulęcinie 8 czerwca odbył się III szkolny piknik pn. Bezpieczne wakacje.

Organizatorem imprezy była Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Sulęcinie.

Na pikniku gościły różne organizacje: policja, straż pożarna, saperzy, sanepid, nadleśnictwo. Wszyscy wraz z nauczycielami starali się przestrzec dzieci i młodzież przed różnymi wakacyjnymi zagrożeniami.  Uczniowie zostali poinformowani, że w razie niebezpieczeństwa należy alarmować wymienione służby.

W trakcie imprezy uczestnicy pikniku przechodzili przez różne ciekawe stanowiska sprawnościowe. Po prawidłowym ich zaliczeniu, zdobywali podpisy kwalifikujące  każdego do udziału w finale - wygraniu nagród ufundowanych przez sponsora p.p. Bogumiłę i Krzysztofa Gudaczów.

 

W imprezie uczestniczyła Dyrektor Szkoły Podstawowej Izabela Hutyra, Burmistrz Sulęcina Dariusz Ejchart, Zastępca Burmistrza Iwona Walczak oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły Małgorzata Góra.

Dzień otwartej szkoły

Zbliżający się koniec roku szkolnego i wakacyjna przerwa w nauce stanowiły dobry czas na dla nowych uczniów na zapoznanie się z wychowawcami i zwiedzenie nowej szkoły.

Zebranych na szkolnym placu apelowym uczniów klas I, IV i VII oraz rodziców, przywitała Dyrektor Szkoły Izabela Hutyra przedstawiając wychowawców poszczególnych klas.

Uczniowie klasie IV i VII zwiedzili większość gabinetów lekcyjnych, bibliotekę i salę sportową oraz uczestniczyli w prezentacjach przygotowanych przez wykładowców fizyki, geografii, chemii i biologii.

Dzieci z klas pierwszych również miały okazję poznać swoich wychowawców, a następnie udały się do biblioteki i na halę sportową, w której nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali wiele sportowych atrakcji. Na zakończenie spotkania gospodarze poczęstowali wszystkich gości pączkami.

 

Podczas dnia otwartego szkoły nie zapomniano o rodzicach, którzy przy kawie i herbacie spotkali się z gronem wychowawców oraz mogli zobaczyć, jaką bazą dydaktyczną dysponuje szkoła. Spotkania przebiegały w miłej i sympatycznej atmosferze, co zapowiada dobrą współpracę na przyszłe lata.

„ZIELONA SZKOŁA, ZIELONE PRZEDSZKOLE”

„POWTÓRNE WYKORZYSTANIE - to Nasze zadanie” to tegoroczne hasło przewodnie pikniku ekologicznego, podsumowującego akcję edukacyjno – konkursową „Zielona szkoła, zielone przedszkole” organizowaną przez CZG-12. Piknik odbył się w Glinie 14 czerwca br. Podczas imprezy swoje stoika zaprezentowały instytucje związane z ochroną środowiska:

Park Narodowy „Ujście Warty”

Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego

Technikum Leśne ze Starościna

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska

Uczniowie naszej szkoły również wzięli udział w tej akcji. Przez cały rok szkolny zbierali makulaturę oraz baterie – łącznie przekazaliśmy 978 kg surowców wtórnych.

 

W imprezie uczestniczyło ponad 600 osób z placówek należących do gmin członkowskich CZG-12. Uczniowie otrzymali pamiątkowe upominki. Większość atrakcji odbywających się na pikniku organizowała Fundacja Ekologiczna ARKA, ekipa z Chorągwi Ziemi Lubuskiej– 3 DSH RED 1 ONE im. Cichociemnych z Sulęcina, oraz pracownicy Celowego Związku Gmin CZG-12.

Najlepszy matematyk 2018

6 czerwca 2018 r.  w naszej szkole odbył się przygotowany przez p. K. Makowiecką konkurs matematyczny  o tytuł  „Najlepszego matematyka”. W konkursie udział wzięli uczniowie klas IV i VII SP oraz II i III Gimnazjum. Każdy z nich otrzymał test składający się z 10 zadań zamkniętych i trzech zadań otwartych.

Na rozwiązanie zadań mieli tylko 45 minut i nie mogli korzystać z kalkulatorów. Najlepsi tej edycji okazali się: Jakub Jeremicz kl. IV B, Zuzanna Rajman kl. VII A, Filip Banasiak kl. II B , Dawid Nowak kl. III C i Jakub Mikutel kl. III E.

 

Uczniowie zostali nagrodzeni książkami podczas apelu kończącym rok szkolny.
Serdecznie gratuluję i dziękuję wszystkim za udział.

Matematyka inaczej

Uczniowie kl. IV c w ramach projektu z matematyki wykonali kreatywne i kolorowe prace pt. „Geometryczne zwierzaki”. Wielobarwne wzory ułożone były z różnorodnych wielokątów: trójkątów, prostokątów, kwadratów i innych. Wykonane były techniką wyklejania na papierze. Fantastyczne zwierzątka zachwycają barwami i pomysłowością.

Wycieczka do Krakowa

dziOd 11 do 14 czerwca uczniowie kl. 2 e, 2 b gimnazjum oraz 7 b SP wzięli udział w wycieczce do Krakowa i okolic. Wycieczka ta obejmowała zwiedzenie takich miejsc jak kopalnia soli w Wieliczce, Park Rozrywki Energylandia w Zatorze, Muzeum byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu oraz sam Kraków.Pierwszego dnia zwiedziliśmy, idąc trasą górniczą, kopalnię soli w Wieliczce. Przebrani za górników poznawaliśmy ich pracę oraz warunki w jakich ją wykonywali. Następnie zakwaterowaliśmy się w hostelu położonym w centrum Krakowa.Następnego dnia udaliśmy się do Parku Rozrywki Energylandia, położonym w Zatorze. Spędziliśmy tam osiem godzin korzystając z sześćdziesięciu atrakcji skupionych w trzech strefach: Bajkolandii, Familijnej i Ekstremalnej - było super:).Trzeciego dnia zwiedzaliśmy Kraków i jego najważniejsze zabytki. Udaliśmy się na spacer Drogą Królewską, na którym zobaczyliśmy okno papieskie znajdujące się na ulicy Franciszkańskiej 3, Uniwersytet Jagielloński z Collegium Maius, Sukiennice i kościół Mariacki. Mieliśmy także możliwość zwiedzania podziemi Rynku Głównego. Byliśmy również na Wzgórzu Wawelskim.Ostatniego dnia podróży wykwaterowaliśmy się i wyruszyliśmy w kierunku Oświęcimia. W obozie zobaczyliśmy w jakich warunkach żyli więźniowie oraz jak byli traktowani. Zwiedziliśmy takie miejsca jak: blok dwudziesty siódmy dotyczący Holokaustu, blok jedenasty oraz blok szósty. Zobaczyliśmy krematorium oraz komory gazowe, w których odebrano życie milionom ludzi.Przekonaliśmy się, że podróże i kształcą i bawią, więc zachęcamy wszystkich do obejrzenia tych miejsc i obiektów.

Lekcja z ciekawą książką

13 czerwca 2018 r. klasa 1 C wybrała się do Biblioteki Publicznej w Sulęcinie na ciekawe zajęcia edukacyjne. Warsztaty były przeprowadzone na podstawie książki Agnieszki Ginko „Tutlandia”. Jest to zabawne i mądre opowiadanie o rodzinie Tutków. Ich Zycie jest normalne: trochę wesołe, trochę smutne, a czasem kolorowe. Założeniem zajęć było spotkanie uczniów z bohaterami książki, poznanie ich przygód i zwrócenie uwagi na ważne wartości w życiu codziennym. W bibliotece spędziliśmy aktywnie czas nie tylko na słuchaniu, ale również na wspólnej zabawie i kreatywnej pracy.

Biwak klasy Ic

Od 8 do 10 czerwca uczniowie pierwszej klasy uczestniczyli w biwaku w Lubniewicach. Celem wyjazdu była integracja klasy, kształtowanie właściwych postaw poprzez uczenie odpowiedzialności, wzajemnego szacunku, pomocy, samodzielności, no i oczywiście odpoczynek po ciężkiej pracy przez cały rok szkolny. Pierwszaki aktywnie spędziły ten czas, korzystając z takich atrakcji, jak: gry i zabawy na świeżym powietrzu, podróż tramwajem wodnym, jazda konna, przejażdżka wozem po bardzo urokliwej okolicy. Pogoda była wspaniała, dzięki czemu biwakowicze mogli plażować, kąpać się w jeziorze, budować z piasku. Dużo emocji dostarczyła gra terenowa- podchody. Podzieleni na dwie grupy poszliśmy w las. Zadania nie były łatwe, trzeba było wykazać się kreatywnością, ale ostatecznie wszyscy sobie doskonale poradzili. Nie zabrakło także sobotnio-wieczornego ogniska z pieczeniem kiełbasek. Pogoda dopisała, humory również. Aż żal było wracać……

Poznawanie Berlina ciąg dalszy...

W tym roku szkolnym druga edycja projektu „Komunikacją miejską po Berlinie” skupiła się na największym parku stolicy Niemiec „Großer Tiergarten”. Agnieszka, Klaudia, Ewelina i Dawid z klasy IIIc od października wyszukiwali najważniejszych informacji o parku, przeglądali zdjęcia, sporządzali notatki. 12 maja odbyła się wycieczka do Berlina. Uczniowie zwiedzili wybrane przez siebie miejsca w parku i uwieczniali je na zdjęciach.  Po powrocie sporządzili przewodnik po Tiergarten. Zachęca on do obejrzenia i zwiedzenia parku pięknymi zdjęciami i opisami poszczególnych miejsc. Ukazuje najpiękniejsze miejsca w parku, ogrody pomniki i dziedzictwa sztuki.

Wspomnienia ze słonecznego Trójmiasta

W dniach 28-30 maja 2018 r. klasy IV b i d oraz III c uczestniczyły w trzydniowej wycieczce do Trójmiasta i Malborka.

Wyruszyliśmy o godzinie 2:30, i gdy byliśmy już w Gdyni, od razu wsiedliśmy na statek i popłynęliśmy na Hel. Na Helu odwiedziliśmy fokarium i spacerowaliśmy po plaży. Po zjedzonym obiedzie wyruszyliśmy długimi i zatłoczonymi ulicami pięknej Gdyni  do hotelu.

Następnego dnia, tuż po śniadaniu, pojechaliśmy do Katedry Oliwskiej, gdzie wysłuchaliśmy przepięknego koncertu organowego. Następnie zwiedziliśmy Stare Miasto w Gdańsku. Zobaczyliśmy Westerplatte, gdzie zaczerpnęliśmy wiedzy historycznej na temat II wojny światowej. Na koniec tego dnia nauczyciele zabrali nas na lody, po czym odbyliśmy spacer po sopockim molo.

Dzień trzeci rozpoczął się śniadaniem i wyruszeniem do Malborka,  zwiedzaliśmy tam słynny Zamek Krzyżacki. Widzieliśmy jadalnię zimową i letnią, zbrojownię, kuchnię i salę z bursztynami. Po tym ekscytującym zwiedzaniu poszliśmy na obiad, gdzie mieliśmy okazję spróbować wykwintnej pomidorowej z makaronem.

 

Wycieczka była udana, udało się nam gimnazjalistom zintegrować z uczniami klas IV. Pełni wrażeń, z torbami pełnymi pamiątek wróciliśmy do domu.

ZŁOTE PIÓRO DLA NASZYCH MISTRZÓW ORTOGRAFII

W dobie SMS-ów i emotikonów zostać mistrzem ortografii to prawdziwy sukces.

Można więc pogratulować naszym uczennicom, które wzięły udział w kolejnym już konkursie ,,O Złote Pióro Burmistrza'' i zdobyły dla szkoły statuetkę - Złote Pióro.

Tegoroczne zmagania miały miały miejsce 12 czerwca br. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Sulęcinie. O główną nagrodę – statuetkę, walczyli uczniowie z czterech szkół podstawowych: SP nr 1 w Sulęcinie, SP nr 2 w Sulęcinie, SP w Trzemesznie oraz SP w Wędrzynie. Konkurs odbywał się w dwóch grupach wiekowych: kl.IV-V oraz VI-VII.

Uroczystość rozpoczął Burmistrz - Pan Dariusz Ejchart, który powitał uczestników i ich opiekunów oraz życzył wszystkim szkolnym mistrzom ortografii sukcesów .

Naszą szkołę reprezentowała sześcioosobowa drużyna :

 

kl. IV-V

1.Maja Szczerbo kl. IV b - indywidualnie II miejsce

2.Sara Błaszkiewicz kl. IV b - indywidualnie III miejsce

3. Oliwia Kłos kl. IV d

 

kl. VI - VII

1. Wiktoria Kiek kl. VII b- indywidualnie I miejsce

2. Zuzanna Rajman kl.VII a - indywidualnie II miejsce

3. Zuzanna Wawrowska kl. VII b

 

W imieniu Burmistrza Sulęcina laureatom – uczniom SP nr 1- statuetkę wręczył Pan Ryszard Nowicki- Inspektor Oświaty, Kultury, Sportu i Spraw Społecznych. Pogratulował on także wszystkim nagrodzonym, uczestnikom oraz ich opiekunom, którzy otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy.

 

Chcielibyśmy także pogratulować dwóm uczennicom naszego Gimnazjum, które odniosły sukces w Powiatowym Konkursie ,,O Złote Pióro Starosty '':

 

1. Martyna Olejniczak kl. III d- laureatka

2. Paulina Kaszuba kl. II c- II miejsce

Gratulujemy !

Escape room

Uczniowie klas gimnazjalnych uczestniczyli w Bibliotece Pedagogicznej w Escape roomie - czyli pokoju zagadek. Escape room to  nowa, atrakcyjna forma pracy z czytelnikiem, cieszy się ona ostatnio dużym zainteresowaniem zarówno wśród dzieci i młodzieży jak i dorosłych. Pokój zagadek nawiązywał do literatury młodzieżowej oraz kanonu lektur szkolnych. Obie grupy gimnazjalne rozwiązały wszystkie zadania i znalazły klucz-symbol wyjścia z pokoju.
Gratulujemy uczniom umiejętności pracy w grupie, logicznego myślenia, kreatywności, spostrzegawczości oraz znajomości literatury, ponieważ bez tego żaden z uczestników zabawy nie potrafiłby skojarzyć ze sobą tajemniczych liczb, przedmiotów i znaków.

NIETYPOWA LEKCJA W SĄDZIE REJONOWYM W SULĘCINIE

Uczniowie klasy IV b są bardzo ciekawi świata, dlatego też uwielbiają uczyć się nie tylko w szkole. 11 czerwca, w poniedziałek, cała klasa spotkała się w gmachu sądu z Panem Tomaszem Błaszkiewiczem- sędzią SR Wydziału Rodzinnego i Nieletnich, który w niezwykle ciekawy sposób przedstawił, na czym polega praca sędziów, z jakimi sprawami należy zwracać się o pomoc do sądu. Zostaliśmy zaproszeni do sali rozpraw, zobaczyliśmy togę, mównicę i inne elementy sali, np. młotek do uciszania zbyt ekspresywnie wypowiadających się oskarżonych lub świadków.

Ponieważ zbliżają się wakacje, sędzia- Pan Tomasz Błaszkiewicz - powiedział także uczniom o zagrożeniach i o tym, jakich ryzykownych działań nie powinni podejmować nastolatkowie, ponieważ mogą ponosić przykre konsekwencje.

 

Dzięki temu spotkaniu zapoznaliśmy się także z praca sędziego, być może kiedyś, ktoś z nas wybierze ten zawód.

Konkursy przedmiotowe - podsumowanie

4 czerwca 2018 r. o godzinie 1100 w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorzowie Wielkopolskim, odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych dla uczniów szkól podstawowych województwa lubuskiego organizowanych w roku szkolnym 2017/2018 przez Lubuskiego Kuratora Oświaty. Podczas uroczystości laureatom wręczone zostały stosowne zaświadczenia oraz nagrody. Podziękowania otrzymali również nauczyciele przygotowujący uczniów, którzy uzyskali tytuł laureata.       

Tytuł laureata konkursu przedmiotowego z matematyki uzyskała uczennica klasy VII A Zuzanna Rajman. Laureatkę przygotowywała p. Elżbieta Stein. Gratulujemy!

Wyniki konkursu Kangur Matematyczny 2018

Klasy czwarte SP:

Babiak Antoni                             I miejsce wyróżnienie

Gorączka Karolina                      II miejsce wyróżnienie

Jeremicz Jakub                          II miejsce wyróżnienie

Gaik Maciej                                III  miejsce  wyróżnienie      

 

Klasy siódme SP:

Zuzanna Rajman                         I miejsce wyróżnienie

Zięterska Martyna                       II miejsce

Grzejda Katarzyna                      III miejsce

 

Klasy drugie G:

Hartman Kacper                            I miejsce

Banasiak Filip                                II miejsce

Borowska Wiktoria                        III miejsce

Klasy trzecie G:

Nowak Dawid                             I miejsce wyróżnienie

Górczak Alicja                            II miejsce

 

Makowiecka Julia                       III miejsce  

ZMAGANIA LEKKOATLETÓW

LOM - finały

W piękny słoneczny dzień 29 maja 2018 r. w Zielonej Górze uczennice naszej szkoły po eliminacjach powiatowych wystartowały w finałach LOM w lekkiej atletyce.

 

W biegu na 800 m Nikola Sobczak zajęła  I miejsce a Magdalena Cerbin V miejsce. Na 400m Gabriela Góra II miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów.

Bieg uliczny

 

3 czerwca 2018 r. otrzymaliśmy zaproszenie na reprezentowanie naszej szkoły i gminy w biegu ulicznym w Beeskow (Niemcy). Po przyjeździe na miejsce otrzymaliśmy koszulki, numery startowe i prowiant. Po zapoznaniu się z trasą biegu i rozgrzewce wyruszyliśmy na start.  W składzie Nikola Sobczak, Gabriela Góra, Magdalena Cerbin, Jakub Janiszyn, Dawid Nowak i Małgorzata Zając wystartowaliśmy w biegu na 5 km. Wszyscy szczęśliwie ukończyliśmy. Na zakończenie odbył się koncert orkiestry z Beeskow i wszyscy poczuliśmy się jak w filharmonii. Nikola Sobczak zajęła II miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Akademia Młodego Lidera

6 czerwca 2018r. przedstawiciele uczniów SP 1 w Sulęcinie wzięli udział w warsztatach pn. „Młoda Kariera”. Województwo Lubuskie w ramach realizowanego programu Młodzi on Life organizuje warsztaty dla młodzieży pn. „Lubuska Akademia Młodego Lidera”. Jest to projekt skierowany do tych młodych osób z naszego regionu, którzy chcą działać lokalnie, aktywnie rozwijać swoją karierę zawodową, poznać nowoczesne rozwiązania prowadzenia komunikacji w Internecie oraz dostępnych branżowych narzędzi i mediów. W ramach projektu zrealizowanych zostało 12 spotkań z młodzieżą w 12 miastach województwa lubuskiego pod hasłem „Młoda Kariera –czyli jak podbić świat swoimi pomysłami”.

Zwycięzcą jest ten, kto wbiega z uśmiechem na linię mety

Pod takim hasłem odbył się XI Międzynarodowy Kołczyński Bieg Olimpijski na dystansie 5km. Naszą szkołę reprezentowało 15 uczniów: Kinga Wit, Julia Twarowska, Gabriela Góra, Nikola Sobczak, Michał Moralewski, Piotr Skrzypacz, Jakub Janiszyn, Andrzej Dominiak, Michał Zakrzewski, Daniel Jabłoński, Patryk Kluszczyk, Oliwier i Nikodem Mazurek, Jakub Mikutel, Kacper Jacykowski. Na mecie każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom, wodę, bon na lody i ciepły posiłek. Wróciliśmy zmęczen,i ale szczęśliwi z pięknym pucharem dla szkoły.

WOJSKOWE WYZWANIE

5 czerwca 2018 r klasa 3 c wybrała się na jednodniowa wycieczkę na poligon. Spotkało nas tam wiele atrakcji. W pierwszej kolejności udaliśmy się do labiryntu – COZ. A tam zderzyliśmy się wieloma zaskakującymi przeszkodami, których nie byliśmy w stanie zidentyfikować z powodu braku światła. Następnie cali mokrzy i pokryci piaskiem udaliśmy się wojskowym pojazdem ma symulator pola walki – Śnieżnik. Mieliśmy tam szanse nauczyć się strzelać oraz przeładowywać broń (szkoda, że to nie były prawdziwe pociski). Na koniec przeżyliśmy niesamowitą przejażdżkę luksusowym pojazdem wojskowym – rosomakiem. Wycieczkę zaliczamy do bardzo udanych i z chęcią postrzelalibyśmy jeszcze.

Święto Mamy w klasie I c

Jest taki jeden, szczególny dzień w roku, w którym nasz Kochane Mamy mają swoje święto. Uczniowie klasy 1 C uczcili ten dzień w sposób bardzo uroczysty i wyjątkowy. Słowem, tańcem i piosenką wyrazili miłość i wdzięczność za matczyną opiekę, cierpliwość i dobroć, a także za serce, które wiele rozumie i zawsze wybacza. Po wspaniałych występach, w których dzieci zaprezentowały swoje zdolności recytatorskie, wokalne i taneczne na twarzach Mam zauważyć można było radość, wzruszenie i dumę ze swoich pociech. Po zakończonym programie artystycznym dzieci wręczyły swoim Mamom piękne bukiety i zaprosiły na słodki poczęstunek. Posypała się również moc życzeń. Uściskom i całusom nie było końca….. Dzieciom gratulujemy wspaniałego występu, a Mamom życzymy wszystkiego dobrego, nie tylko w Dniu Matki.

 

 

Wycieczka pierwszaków do Gorzowa Wlkp.

30 maja wszystkie klasy pierwsze w godzinach porannych spotkały się przed szkołą, aby wyruszyć do Gorzowa Wlkp. Celem wycieczki była Filharmonia oraz Park trampolin FUN JUMP. Podróż ja zwykle minęła prędko, w wesołej atmosferze i już o godzinie 9:00 staliśmy przed wejściem do filharmonii. Tam obejrzeliśmy musical pt. „Akademia Pana Kleksa”, przygotowany przez młodych wykonawców i doświadczonych artystów – śpiewaków i muzyków Orkiestry Filharmonii Gorzowskiej. Bohaterami spektaklu, zrealizowanego w oparciu o książkę Jana Brzechwy, byli uczniowie szkoły Ambrożego Kleksa, pan Kleks, szpak Mateusz oraz golarz Filip. W roztańczonej i rozśpiewanej szkole nie z tej ziemi na straży dobrego samopoczucia uczniów stał niesamowity pan Kleks, którego wyczyny i niecodzienne pomysły podziwialiśmy. To nauczyciel, o jakim marzy wielu uczniów. Około godziny 11:00 nasza „muzyczna uczta” w filharmonii dobiegła końca. Nagrodziliśmy artystów gromkimi brawami i po pamiątkowym zdjęciu udaliśmy się na pyszne lody. Kolejnym punktem programu był pobyt w Parku FUN JUMP. Tam, chętne dzieci odwiedziły Papugarnię Rio. Jest to wyjątkowe miejsce, gdzie papugi są w każdym kącie, spacerują po rozwieszonych linach, po podłodze usypanej trocinami i wspinają się po drzewach. Karmione, natychmiast siadały na rękach, plecach a nawet na głowach dzieci. Większość naszych pierwszaków wybrała trampoliny. Skoki, loty do basenów wypełnionych kostkami piankowymi, gra w koszykówkę na trampolinie oraz ścianka wspinaczkowa sprawiły uczniom ogrom radości. Wielkie pokłady energii naszych dzieci były nie do wyczerpania! Po skończonej zabawie, pełni wrażeń, bezpiecznie wróciliśmy do Sulęcina. Mamy nadzieję na powrót do tej fantastycznej krainy!!!

 W KRAINIE PANI MUZYKI

W środę 9 maja po raz ostatni w tym roku szkolnym naszą szkołę odwiedzili muzycy z Lubuskiego Biura Koncertowego w ramach cyklu „W Krainie Pani Muzyki”. Tym razem dzieci wybrały się w muzyczną opowieść „Strach na wróble i tchórzliwy lew”, podczas której poznały historię małej Dorotki w czarodziejskiej krainie OZ opowiedzianą muzyką (saksofon sopranowy, tenorowy, puzon, melodyka). Dziewczynka chcąc wrócić do rodzinnego domu musiała udać się do Szmaragdowego Grodu na spotkanie z czarownikiem, aby poprosić go o pomoc. Podczas swojej drogi poznała kilku przemiłych przyjaciół- stracha na wróble bez rozumku, drwala bez serca i strachliwego lwa, którzy bardzo jej pomogli w dotarciu na miejsce. Wszystkim uczniom bardzo podobał się występ i na zakończenie spotkania nagrodzili muzyków gromkimi brawami.

 

Pierwsze obrady Młodzieżowej Rady Miejskiej

22.05.2018r. w Sali Konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Sulęcinie swoje inauguracyjne spotkanie odbyła Młodzieżowa Rada Miejska. Rada liczy 15 członków - przedstawicieli wybranych w szkolnych wyborach. Uczniowie ci, reprezentują wszystkie szkoły gminy Sulęcin. Z ramienia Naszego Gimnazjum do Rady weszło 2 uczniów: Oliwier Mazurek i Damian Garnis, natomiast Szkołę Podstawową reprezentują: Zuzanna Rajman oraz Martyna Zięterska.

 

Obrady Młodzieżowej Rady Miejskiej otworzył p. Dariusz Ejchart – burmistrz Sulęcina. Centralnym punktem obrad był wybór zarządu Rady. Na przewodniczącego Rady młodzież w demokratycznym głosowaniu wybrała Mikołaja Konopko (absolwenta Gimnazjum, obecnie ucznia I LO w Sulęcinie), wiceprzewodniczącym Rady został wybrany Oliwier Mazurek (klasa IIA naszego gimnazjum), na funkcję sekretarza powołano Kamilę Lipską (absolwentkę Gimnazjum, obecnie  uczennicę ZSLiZ w Sulęcinie).

Wizyta przedszkolaków

We wtorek 21 maja naszą szkołę odwiedziły przedszkolaki z sulęcińskich przedszkoli. Większość z tych dzieci już od września rozpocznie naukę w klasie pierwszej. Dzieci miały okazję zobaczyć miejsca, w którym spędzą kolejne lata swojej edukacji. Dużym przeżyciem dla przedszkolaków był udział w lekcjach klas młodszych, podczas których mogli obejrzeć sale lekcyjne, porozmawiać i pobawić się ze starszymi kolegami oraz zasiąść w szkolnej ławce. Nasi przyszli uczniowie mieli okazję obejrzeć gabinety lekcyjne, gabinet Pani Dyrektor, jak i również gabinet Pedagoga szkolnego, bibliotekę, świetlicę, halę gimnastyczną oraz salę ze ścianką wspinaczkową.

Koncert dla Jana Pawła II

18 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II w Sulęcinie odbył się koncert poświęcony patronowi szkoły. Na tę uroczystość przybyli zaproszeni goście: pani Burmistrz Iwona Walczak, ks. Proboszcz Piotr Mazurek, dyrektor Przedszkola Nr 2 pani Ewa Janicka, dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Polskich Olimpijczyków pan Sławomir Słonik, organizator Papieskiego Turnieju Szachowego pan Janusz Kuśnierz oraz przyjaciel naszej szkoły pan Łukasz Łyczkowski.

Uczniowie przygotowali montaż słowno-muzyczny pt. „Nie lękajcie się”, który wywołał wzruszenie a nawet łzy, szczególnie podczas przesłania Papieża skierowanego do młodzieży. Nie mogło zabraknąć ulubionej pieśni Jana Pawła II pt. „Barka”, hymnu Światowych Dni Młodzieży w niesamowitym wykonaniu Juli Makowieckiej i Maksymiliana Wójcika. Julia Grygorcewicz recytowała wiersz pt.„ Miłość mi wszystko wyjaśniła”. Usłyszeliśmy  również pieśń pt. „Abba Ojcze”, w czasie której uczniowie klas pierwszych radośnie machali flagami w barwach papieskich, które sami wykonali. Uwieńczeniem koncertu był występ Łukasza Łyczkowskiego. Młodzież przyjęła artystę niezwykle entuzjastycznie. Łukasz wzruszył, zaciekawił a przede wszystkim zachwycił wszystkich widzów. Długo nie zapomnimy wspólnie spędzonych chwil, emocji, entuzjazmu.

Każdego roku w październiku  obchodzimy w Polsce Dzień Papieski.  Wolontariusze tego dnia zbierają ofiary przeznaczone na stypendia dla  młodzieży. Nasza parafia ufundowała w tym roku jedno stypendium, które w czasie  tej uroczystości wręczył ks. Proboszcz  naszej uczennicy  Magdalenie Tulej doceniając jej  zaangażowanie w życie Kościoła, trud,  postawę godną naśladowania, dobre wyniki w nauce.

 

 Papież zawsze był blisko młodzieży, zwłaszcza polskiej. Często podkreślał, że przyszłość świata i Ojczyzny zależy od niej. Darzył zaufaniem i pokładał w młodych wielkie nadzieje. Życie,  nauka, przesłanie Jana Pawła II pozostaje wciąż aktualne i jest skierowane do każdego człowieka, dlatego każdy otrzymał karteczkę z zapisaną myślą patrona. Ogromną niespodziankę sprawiła  pani Dyrektor,  która poczęstowała wszystkich zebranych ulubionym przysmakiem Jana Pawła II – kremówkami. Wrażenia i emocje były niesamowite, z niecierpliwością oczekujemy kolejnego Dnia Patrona. Do zobaczenia za rok w naszej szkole.

V edycja Konkursu fizycznego „Niuton nie pyton”

23 kwietnia 2018 roku uczniowie naszej szkoły w składzie: Dawid Nowak, Filip Banasiak, Kacper Hartman i Karolina Koszela, pod opieką Pana Krzysztofa Kopija, wzięli udział w V edycji Konkursu fizycznego „Niuton nie pyton”. Konkurs organizowało I LO w Gorzowie Wlkp. Wzięło w nim udział 72 uczniów z 19 szkół gimnazjalnych.

W klasyfikacji indywidualnej I miejsce zdobył Dawid Nowak.

W klasyfikacji drużynowej drużyna wygrała zdobywając I miejsce, a wszyscy członkowie drużyny uzyskali tytuł laureata konkursu.

 

Spotkajmy się w Poznaniu!

Na swoją pierwszą szkolną wycieczkę uczniowie klasy I ”A” wybrali się do Poznania. Pełen atrakcji pobyt w stolicy Wielkopolski rozpoczął się od spaceru po urokliwym Starym Rynku. Uczniowie mieli okazję zobaczyć trykające się koziołki na ratuszu, pręgierz, bamberkę oraz fontanny. Na poznańskim rynku czekała też na dzieci słodka niespodzianka - warsztaty w Rogalowym Muzeum Poznania. Uczniowie dowiedzieli się jak z kawałka ciasta i białego maku powstaje wyjątkowy wielkopolski smakołyk – Rogal Świętomarciński. Nauka gwary wielkopolskiej, poznanie legendy o Św. Marcinie i degustacja słodkości to dodatkowe bonusy tych kulinarnych odkryć. Kolejnym przystankiem były poznańskie Blubry, gdzie uczniowie odbyli podróż w czasie! Dzięki okularom 3D i nowoczesnej technologii poczuli się jak bohaterowie miejskich legend. Dzieci poznały dzieje dawnego Poznania i odkryły odwieczną tajemnice: jak koziołki wskoczyły na ratusz. Następnie w Karmelkowej Manufakturze Cukierków mali turyści mogli zobaczyć jak powstają ich ulubione słodycze. Ostatnią atrakcją wycieczki była podróż kolejką po Nowym ZOO. W drodze powrotnej zawitali do McDonald's. Zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do Sulęcina. Poznań to miasto warte obejrzenia!

Konkursy na lekcjach języka niemieckiego

Konkurs „Zabytki Niemiec”

 

Kto wie, gdzie znajduje się  pałac Charlottenburg  i jak wygląda Czerwony Ratusz w Berlinie? Z takimi i innymi pytaniami zmierzyli się uczniowie klas drugich na lekcjach języka niemieckiego. W parach lub w trzyosobowych grupach podczas prezentacji odgadywali nazwy wyświetlanych zabytków. Najlepsze grupy przeszły do drugiego etapu. Konkurs między klasowy został poszerzony o inne miasta Niemiec. Najlepszymi okazali się uczniowie klasy II c : Jarosław Szpak, Marcel Tymczyszyn i Wiktor Ogrodnik. Drugie miejsce zajęli Damian Garnis, Dawid Napierała i Snieżana Beresiuk z klasy II b, trzecie miejsce przypadło Julii Kiewro i Bartoszowi Goińskiemu z klasy II a. 

Konkurs „Znane przysłowia po niemiecku”

 

Powiedzenia: Das Lüge hat kurze Beine czy  Der Appetit kommt beim Essen są już bardzo dobrze znane uczniom klas trzecich. Na zajęciach, w grupach trzyosobowych, uczniowie rozwiązywali test dotyczący powiedzeń i przysłów w języku niemieckim. Najlepsze grupy z klas przeszły do dalszego etapu. Ich zadaniem było nagrać krótki filmik przedstawiający wybrane przesz siebie przysłowie. Uczennice z klasy III e: Wiktoria Snacka, Ewa Kuczma i Agata Kieńć nakręciły zabawną scenkę pt.       „ Gdy kota nie ma, myszy harcują” i zajęły pierwsze miejsce.

Książkobirynt

W ramach współpracy biblioteki szkolnej z Biblioteką Pedagogiczną uczniowie klas czwartych uczestniczyli w ciekawych zajęciach promujących czytanie. Książkobirynt, bo tak nazwane zostały zajęcia przez prowadzącą panią Beatę Szulc-Krajkę, zachęciły dzieci do czytania książek.

Biblioteka w plenerze

Uczniowie naszej szkoły włączyli się w obchody Tygodnia Bibliotek, który na Rynku sulęcińskim zorganizowała Biblioteka Publiczna. Założeniem tego przedsięwzięcia było propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, a także zwrócenie uwagi na to, jak ważnym elementem zachowania tożsamości narodowej, tradycji i kultury jest czytanie. Każdy czytający głośno uczeń na pamiątkę wylosował ciekawą książkę. 

Współczesna lekcja historii

Na początku maja odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 uroczysty apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, młodzi artyści naszej szkoły przygotowali krótki spektakl. Montaż słowno-muzyczny poprowdzony przez Patryka Kluszczyka był jednak dość nietypowy. Oprócz odwołania do wydarzeń z maja 1791 roku uczniowie nawiązali do współczesnej kultury i sztuki. Mogliśmy usłyszeć utwory Jacka Kaczmarskiego, Marka Grechuty i Katarzyny Popowskiej. Wokaliści Julia Makowiecka i Maksymilian Wójcik śpiewali w towarzystwie młodszych kolegów i koleżanek z klas Ia i IVa, zachęcając widzów do wspólnego śpiewu. Hanna Okopień i Magdalena Rogowska czarowały słowem, dając nam lekcję patriotyzmu. Wszyscy nie zapomnimy niesamowitej atmosfery stworzonej przez Martynę Tynkiewicz, Martynę Litkę i Roksanę Strzelecką  podczas prezentacji wiersza Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego „Pieśń o fladze”. Czy w dzisiejszych czasach potrzebna nam jest taka lekcja historii? Z pewnością tak. Wsłuchując się w głos przeszłości, uczymy się rozumieć i mądrze kształtować teraźniejszość. Bo przecież – jak powtarzał patron naszej szkoły Jan Paweł II – ,,Tracąc pamięć, gubimy swoją tożsamość i wyrzekamy się cząstki siebie, być może tej najcenniejszej, bez której przestajemy rozumieć otaczający nas świat."

Polsko- niemiecka muzyczna wyprawa do Portugalii

Ósmego  maja wróciliśmy do domów bardzo zmęczeni upałem, ale za to z bagażem muzycznych i nie tylko doświadczeń.  Razem z uczniami niemieckiej  szkoły z Goerzig skorzystaliśmy już po raz drugi z zaproszenia Filharmonii Gorzowskiej i wybraliśmy się w kolejną europejską podróż do tętniącej muzyką  ludową Portugalii. Naszym przewodnikiem był oboista Orkiestry Filharmonii Gorzowskiej, rodowity Portugalczyk, Daniel Bernardino. Dzięki niemu dowiedzieliśmy się, że jego ojczyzna to nie tylko piłka nożna i cudowne plaże, ale także muzyka „Fado”, kompozycje Amalii Rodrigues i Carlosa Peredesa oraz pieśni Jode Alfonso. Rozwiązując zagadki muzyczne w obu językach, poznaliśmy kilka ciekawych instrumentów i nauczyliśmy się je rozróżniać.

Było to niestety ostatnie już ze spotkań w ramach polsko- niemieckiego projektu „Akademia Muzyki 2018” pod hasłem „Muzyczna mapa Europy”.

Po zajęciach w Filharmonii organizatorzy zadbali o dodatkowe atrakcje zabierając uczniów polskich i niemieckich do Mini – Zoo w Wawrowie, gdzie mieliśmy czas na wspólna zabawę i lepsze poznanie naszych rówieśników  zza Odry.  Dla utrwalenia wiadomości zdobytych podczas warsztatów   wszyscy  uczestnicy projektu otrzymają dwujęzyczną książeczkę edukacyjną „Nutka Zosia na tropie” z zestawem ćwiczeń i zabaw. Wraz z płytą CD niewątpliwie urozmaicą lekturę i pozwolą  po latach wrócić i ożywić wspomnienia z polsko- niemieckich muzycznych spotkań w Filharmonii…

 

                Uczniowie klas czwartych Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II   wraz z wychowawcami. 

     

           

Umiem pływać

W okresie od 21 lutego do 25 kwietnia 2018 r. 45 uczniów naszej szkoły brało udział w projekcie nauki pływania „Umiem pływać”. Zajęcia pozalekcyjne w zakresie nauki pływania prowadzone były na Pływalni Miejskiej „Kasztelanka” w Międzyrzeczu. Nauka pływania realizowana była dla 3 grup 15 osobowych ciągu 10 dni, przez wykwalifikowanych instruktorów, pod nadzorem ratowników i opiekunów. Głównym celem programu było oswojenie uczniów klas pierwszych z wodą zarówno płytką, jak i głęboką, co z powodzeniem udało się osiągnąć. Natomiast ze względu na zróżnicowane predyspozycje ruchowe dzieci, opanowały one w różnym stopniu podstawy pływania na plecach i brzuchu z naciskiem na prawidłową prace nóg, i prawidłowy oddech, przy wykorzystaniu deski i makaronu. Zajęcia te były dla uczestników doskonałym początkiem do dalszej kontynuacji przygody z pływaniem i możliwością wyrobienia w sobie pozytywnych bodźców takich jak samokontrola, przełamywanie strachu oraz kształtowanie postaw prospołecznych. Druga część zajęć miała na celu urozmaicenie dzieciom pobytu na basenie i pokazanie, jak można aktywnie, rozważnie i bezpiecznie spędzić czas nad wodą. Uczestnicy zajęć chętnie grali w piłkę ręczną na płytkim basenie oraz korzystali ze zjeżdżalni. Wszystkim uczestnikom projektu życzymy dalszej przygody z wodą oraz ciągłego rozwoju w nauce pływania.  

Ochroń Ziemię, bądź jej przyjacielem

24 kwietnia 2018r. uczniowie klasy I a, I b i I c uczestniczyli w obchodach Międzynarodowego Dnia Ziemi zorganizowanym w Bibliotece Pedagogicznej w Sulęcinie. Obchody rozpoczęliśmy od obejrzenia przedstawienia ,,Ochroń Ziemię, bądź jej przyjacielem” przygotowanym przez grupę 6 – latków z Przedszkola nr 1 w Sulęcinie. Następnie w Bibliotece uczniowie brali udział w zajęciach warsztatowych. Dzieci obejrzały i wysłuchały opowieści o ochronie środowiska przedstawionego w teatrze kamishibai ,,Przygody pingwina Pingo”. Następnie rozwiązywały zagadki o tematyce przyrodniczej i ekologicznej, kolorowały historyjkę ekologiczną o dżdżownicy, w grupach wyklejały techniką wydzieranki sylwetę Ziemi. Udział w takich zajęciach kształtuje postawy proekologiczne wśród dzieci. Ukazuje ważną rolę edukacji ekologicznej w procesie edukacji.

Chcemy żyć w czystym świecie

26 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Polskich Olimpijczyków
w Sulęcinie odbył się
I Międzyszkolny Konkurs Ekologiczno – Sportowy. Wzięli w nim udział uczniowie klas IV czterech szkół podstawowych: Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Sulęcinie, Szkoły Podstawowej nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Sulęcinie, Szkoły Podstawowej im. Polskich Strażaków w Trzemesznie Lubuskim oraz Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie. Dziesięcioosobowe drużyny, którym towarzyszyła grupa kibiców, brały udział w konkurencjach sprawdzających wiedzę na temat zasad segregacji odpadów, recyklingu oraz roli lasu. Uczniowie rywalizowali w grach
i zabawach sportowych. Jedną z konkurencji była prezentacja przygotowanego wcześniej stroju wykonanego z materiałów przyjaznych środowisku. Nasza modelka Hania wspaniale zaprezentowała się jako „Lejkowa księżniczka”. Wszyscy z niecierpliwością czekali na werdykt komisji konkursowej, która składała się z przedstawicieli Celowego Związku Gmin CZG – 12, Nadleśnictwa Sulęcin oraz firmy zajmującej się recyklingiem.

 Rywalizacja była bardzo zacięta, różnice punktowe niewielkie. Zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2, uczniowie z naszej szkoły zajęli II miejsce, III miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej z Trzemeszna, a IV Szkoła Podstawowa z Wędrzyna.

 

Uczestnikom gratulujemy sukcesu!

Laureaci konkursów przedmiotowych

9 kwietnia 2018 r. w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorzowie Wielkopolskim, podczas uroczystego podsumowania konkursów przedmiotowych gimnazjów, pani Ewa Rawa Lubuski Kurator Oświaty wręczyła laureatom zaświadczenia i nagrody, a ich nauczycielom podziękowania.

Wśród wyróżnionych i w tym roku nie zabrakło uczniów naszej szkoły. Gratulacje od pani Kurator otrzymali:

 

Dawid Nowak z klasy III c, dwukrotny laureat z matematyki i fizyki,

Victoria Schön z klasy III d, laureatka z języka niemieckiego. 

 

Podziękowania za rzetelną pracę i wzorową realizację zadań otrzymali także nauczyciele:  Elżbieta Stein,  Krzysztof Kopij i Aleksandra Kosek.

Na gratulacje zasługują także nasi finaliści: z matematyki Agnieszka Wartownik III c  i  Filip Banaszak II b, z języka angielskiego Karolina Koszela III c,  z języka polskiego Martyna Olejniczak i Weronika Lencewicz III d, z geografii Julia Grygorcewicz III d i Filip Molewski IIIc .

Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

PIERWSZAKI W AKCJI SADZENIA LASU

 13 kwietnia 2018 r. uczniowie klasy 1 c uczestniczyli w akcji sadzenia lasu. Posadzone wspólnie drzewka będą żywym pomnikiem upamiętnienia Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. Po przyjeździe na miejsce odbyła się krótka pogadanka, podczas której dzieci dowiedziały się jaki jest cel zakładania nowych plantacji leśnych, jak dba się o nowo posadzone drzewka i ile lat muszą one rosnąć. Następnie pierwszaki obejrzały pokaz sadzenia. Ponieważ przygotowano małe sadzonki sosny – sadziliśmy je „pod kostur”. Uczniowie świetnie sobie poradzili. Pod bacznym okiem leśników posadzili kilkadziesiąt drzewek. Po zakończonej pracy na dzieci czekała niespodzianka - pieczone kiełbaski, certyfikat potwierdzający udział w akcji, medale oraz drobne upominki. Była to bardzo pouczająca lekcja przyrody i ekologii w terenie, a jednocześnie doskonała zabawa. Z niecierpliwością czekamy na kolejne akcje.

Wspólne sadzenie lasu

12 kwietnia 2018 r. trzydziestu uczniów naszej szkoły wzięło udział w akcji „Wspólne sadzenie lasu dla upamiętnienia Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej” zorganizowanej przez Nadleśnictwo Sulęcin. Nasza szkoła zasadziła ok.1000 sadzonek sosny. Każdy uczeń biorący udział wpisał się do   księgi pamiątkowej. Na koniec akcji spotkaliśmy się przy wspólnym ognisku. 

Konkurs recytatorski Pro Arte

W konkursie recytatorskim Pro arte wystąpiło sześcioro uczniów naszej szkoły. Szkołę podstawową reprezentowali: Martyna Tymkiewicz, Julia Szydlik, Antoni Babiak i Antonina Filipek; Klasy gimnazjalne: Amelia Kurz i Paulina Kaszuba.

Do etapu wojewódzkiego nomimację otrzymały: Martyna Tymkiewicz i Amelia Kurz.

Biegi - Śladami wiosny

W poniedziałek 9 kwietnia 2018r. nad Jeziorem Ostrowskim odbyły się powiatowe sztafetowe biegi przełajowe, uczniowie naszej szkoły w kategorii dziewcząt i chłopców zajęli I miejsce i uzyskali awans do finału wojewódzkiego.

Dziewczyny: Magdalena Cerbin, Julia Szelwach, Martyna Substyk, Wiktoria Snacka, Magdalena Góra, Marcelina Helińska,Kinga Wit, Julia Fudalin, Nikola Sobczak, Gabriela Góra, rezerwowe: Natali Sykuła, Ewelina Pisz.

Chłopcy: Michał Zakrzewski, Bartosz Rewers, Samuel Muchowski, Michał Jabłoński, Mateusz Uruski, Cyprian Zawadzki, Maciej Gap, Piotrek Lorenz, Kacper Koleszka, Michał Rosiak.

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów!!!

Uczniowie naszej szkoły wystartowali w XXXIV Biegu Śladami Wiosny w Przemysławiu. Na 400m Artur Nowak, na 1000m i II miejsce Gabriela Góra, IV miejsce Nikola Sobczak. W kategorii chłopców na 1000m Michał Zakrzewski I miejsce, Piotr Lorenz II miejsce, poza podium Kacper Koleszka IV miejsce oraz Maciej Gap.

Muzyczna podroż po Europie

 Czwarte klasy w muzycznej podróży po Europie

 

Centrum Edukacji artystycznej Filharmonii Gorzowskiej w partnerstwie ze Szkołą Podstawową z Goerzig w Niemczech oraz naszą Szkołą Podstawową n.1 w Sulęcinie realizują wspólnie muzyczny projekt w ramach współpracy Interreg VA Brandenburgia - Polska pod nazwą „Akademia Muzyki 2018”.

10. kwietnia odwiedziliśmy Francję. Razem z moderatorką i rodowitą Francuską panią Gaelle Dohen, flecistką Orkiestry Filharmonii Gorzowskiej poznaliśmy bliżej twórczość Claude Debussyego, Dariusa Milhauda i Charlesa Bordesa. Odkryliśmy także związki muzyki z malarstwem, analizując dzieła Moneta, Renoira, czy Mucha. Uczestnicy warsztatów mieli także okazję zwiedzić budynek filharmonii i dowiedzieć się jak wielu ludzi oprócz orkiestry przyczynia się do powstania przedstawienia muzycznego.

Dzień zakończyliśmy wspólnym polsko - niemieckim obiadem w restauracji i wizytą w ogrodzie zoologicznym w Wawrowie.

Następna podróż zaplanowana jest na 8 maja, ale tym razem wybieramy się do Portugalii. O wrażeniach niewątpliwie napiszemy.

 

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur”

W bieżącym roku szkolnym 34 uczniów naszej szkoły wzięło udział w „Kangurze Matematycznym” : 17 uczniów w kategorii „Maluch”, 10 w kategorii „Kadet” i 7 w Kategorii „Junior”. Wszyscy wykorzystywali efektywnie czas przeznaczony na rozwiązywanie zadań i z niecierpliwością czekają na oficjalne wyniki, które zostaną przesłane do szkoły w drugiej połowie maja. Każdy z uczestników konkursu otrzymał jedną z pięciu zabawek logicznych z drutu.

Informacje na temat konkursu oraz sposobach rozwiązania zabawek logicznych można znaleźć na stronie:   http://www.kangur-mat.pl/index.php

Konkurs matematyczny „O Złoty Abakus Starosty”

14 marca br. w I Liceum Ogólnokształcącym  w Sulęcinie odbyła się IX edycja konkursu matematycznego „O Złoty Abakus Starosty". Swoją wiedzę z zakresu matematyki sprawdzili uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Sulęcińskiego. Naszą szkołę reprezentowały drużyny: uczniów klas siódmych w składzie - Zuzanna Rajman, Katarzyna Grzejda, Kamila Gardziejewska  oraz uczniów gimnazjum w składzie - Agnieszka Wartownik, Dawid Nowak i Filip Banasiak. W kategorii Szkoły nasze Gimnazjum uzyskało I miejsce w powiecie. W kategorii uczestników ocenianych indywidualnie  I miejsce uzyskała Agnieszka Wartownik, a  II miejsce - Dawid Nowak. GRATULUJEMY !