Rok szkolny 2016/17

Szanowni Rodzice!

     Uprzejmie informujemy, że w Szkole Podstawowej im. JP-II od września 2017r. funkcjonować będą 3 klasy pierwsze, prowadzone przez p. Ewę Cieluch, p. Elżbietę Wysoczańską i p. Teresę Kucewicz oraz 4 klasy czwarte i 3 klasy siódme przeniesione z SP im. Polskich Olimpijczyków.

      W naszej szkole od kilku tygodni trwają intensywne przygotowania do przyjęcia od  1 września uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej.

     W wydzielonej, tzw. bezpiecznej strefie malucha, przygotowywane są nowe gabinety z pełnym wyposażeniem niezbędnym do nauki sześcio i siedmiolatków. Kolorowe klasy, komputer, tablice interaktywne oraz inne pomoce dydaktyczne pomogą naszym małym  kolegom poczuć się u nas miło i bezpiecznie.

     Prace remontowe oraz wyposażanie gabinetów i świetlicy dla maluchów potrwają do końca wakacji. Poniżej prezentujemy parę zdjęć z jednego ze świeżo wyremontowanych gabinetów.

     Szkoła zmienia się w oczach, a pani dyrektor zaprasza serdecznie wszystkich przyszłych pierwszoklasistów oraz czwartoklasistów wraz z Rodzicami na spotkanie integracyjne we wtorek, 20 czerwca,  o godzinie 17.00.

   Wychowawcy oraz gimnazjaliści zapoznają gości ze szkołą oraz pokażą, jak pięknie została ona przygotowana, aby nowi uczniowie z chęcią tu przychodzili i zdobywali wiedzę.

KOLOROWA SZKOŁA

Wolontariusz roku

Warszawa zdobyta!

Godzina 8.08 dnia 21. czerwca br. Wsiadamy do Intercity Warszawa Centralna. Podróż upływa nam względnie szybko, choć pociąg z uwagi na prace remontowe przed Warszawą jedzie okrężną drogą. Wysiadamy na Dworcu Centralnym i kierujemy się prosto na Zamek Królewski. Już wszystko przygotowane. Piękna sala, a w niej kilka kamer do transmisji Gali na żywo. Wszyscy prezentują się nienagannie. Jesteśmy podekscytowani. I w końcu rozpoczyna się uroczystość. Słyszymy od prowadzącej, że w konkursie brało udział 400 szkół z całej Polski. Czekamy na kategorie „Gimnazja”, która rozpoczyna się od… prezentacji filmu, nakręconego przez Oliviera i Nikodema Mazurków. Hura!!! Mamy wyróżnienie, a Mikołaj Konopko zostaje „Wolontariuszem Roku”, w konkursie zorganizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Nagrodę wręcza mu sama pani Minister Anna Zalewska. Gratulacje odbieramy także od Lubuskiej Kurator Oświaty – pani Ewy Rawy. Na końcu wychodzimy wszyscy do wspólnego zdjęcia i krótko rozmawiamy z panią Minister Edukacji Narodowej. Gala kończy się, jednak w kolejnej sali czeka już na nas catering, którego nie powstydziłaby się niejedna renomowana restauracja. W przerwie posiłku dyskutujemy z panią Kurator. Wyraża się o nas bardzo ciepło. Jest nam niezwykle miło. Żegnamy się z organizatorami Gali, jednak dla nas to nie koniec atrakcji. W do hotelu, przebieramy się i „ruszamy na Warszawę”. Humory nam dopisują. Wędrujemy uliczkami Starego Miasta. Wstępujemy na chwilę do Bazyliki Świętego Krzyża. Wcześniej mijamy youtubera’a „Ajgora”. Szybki skok do Starbucks’a. Selfie przy Pomniku Zygmunta III Wazy i kierujemy się na Plac Zamkowy. Postanawiamy zjeść w restauracji Magdy Geissler. Niestety wszystkie miejsca zajęte, trzeba długo czekać. Trudno, znajdziemy coś innego. Spacerujemy do późnych godzin wieczornych (aplikacja w telefonie Mikołaja zliczyła nam 15 km!). Powrót do hotelu. Zmęczenie nie przeszkadza nam grać w karty do 2.00 w nocy. Śpimy 5 godzin i wymeldowujemy się z hotelu. Przed wyjazdem jeszcze obowiązkowe zakupy w „Złotych Tarasach”. Wcześniej śniadanie. Mikołaj i ja wybieramy Subway’a, Oliwier i Nikodem idą do „Mc’a” . Na kawę, wiadomo do Starbucks’a. Godzina 12.40 dnia 22.czerwca. Podjeżdża Intercity przy peronie 2. Żegnamy się z Warszawą z obietnicą szybkiego  powrotu.

English Masters

Konkursem, w którym uczniowie godnie reprezentowali naszą szkołę, był English Masters w ramach Lubuskiej Gimnazjalnej Platformy Wiedzy, zorganizowany przez Katarzynę Winiarską i Julitę Janiak. Uczniowie z 7 gimnazjów (Słubice nr 1 i nr 2, Rzepin, Cybinka, Krzeszyce, Ośno Lubuskie i Sulęcin) walczyli o finał, który organizowała nasza szkoła. Tytuł laureata zdobyli: Patryk Kuźmicz (Słubice nr 2), Miłosz Aniśko (Ośno Lubuskie) oraz nasza uczennica Martyna Chałupka. Finalistami zostali: Małgorzata Basta (Rzepin), Wiktoria Fik i Wiktor Kamiński (Słubice nr 1) oraz Mykyta Donets i Joachim Wanago (Słubice nr 2). Gratulujemy!

 

 

W roku szkolnym 2016/2017 odbyło się wiele konkursów języka angielskiego, w których nasi uczniowie brali udział, a także osiągali godne pochwały wyniki. W eliminacjach konkursu zorganizowanego przez Kuratorium Oświaty wzięło udział 31 osób. Do etapu rejonowego zakwalifikowali się: Agata Bączyńska, Martyna Chałupka, Karolina Koszela, Wanessa Szejner, Alicja Górczak i Adam Keklak. Składamy gratulacje Agacie Bączyńskiej, która została również zwyciężczynią etapu wojewódzkiego i zdobyła tytuł laureata. 

Urokliwa Łeba

W dniach 12-14 czerwca odbyła się wycieczka uczniów z naszej szkoły do Łeby.  Uczestnicy mieli zapewnioną całodobową opiekę, przewodnika, pełne wyżywienie oraz czas wypełniony atrakcjami. Spacerowaliśmy po  Ruchomych Wydmach w Słowińskim Parku Narodowym czyli wydmach, które „nigdy się nie zatrzymują”. Oglądaliśmy piękne widoki z latarni morskiej w Czołpinie. Odwiedziliśmy Muzeum Przyrodnicze w Smołdzinie, gdzie zdobyliśmy wiele interesujących informacji na temat parków narodowych oraz przyrody chronionej. Świetnie bawiliśmy się w parku linowym „Tarzan Park”, gdzie zmagaliśmy się ze swoimi słabościami. Zwiedziliśmy skansen budownictwa ludowego w Klukach  oraz weszliśmy na Rowokół, świętą górę pogan, z której podziwialiśmy piękną panoramę Słowińskiego Parku Narodowego.

Najlepszy matematyk

2 czerwca 2017 r.  w naszej szkole odbył się konkurs matematyczny o tytuł  „Najlepszego matematyka klas I, II, III” przygotowany przez  Bożenę Zdanowską i Karinę Makowiecką. Każdy uczestnik otrzymał test składający się z pięciu zadań zamkniętych i trzech zadań otwartych. Na rozwiązanie testu uczniowie mieli tylko 45 minut i nie mogli korzystać z kalkulatorów.

Najlepsi tej edycji okazali się: Kacper Jacykowski z klasy I a, Julia Makowiecka z klasy II d oraz Adam Keklak z klasy III a.

 

Uczniowie zostali nagrodzeni książkami podczas apelu kończącego rok szkolny. 
Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim za udział. 

Kangur Matematyczny 2017 - wyniki

Klasy pierwsze:

Banasiak Filip              I miejsce

Jacykowski Kacper      II miejsce

Dziadas Julita             III miejsce

Konopko Martyna       IV miejsce        

 

Klasy drugie:

Nowak Dawid                I miejsce wyróżnienie

Brzeziński Bartek          II miejsce

Górczak Alicja              III miejsce

Grecz Wiktoria             IV miejsce

 

Klasy trzecie:

Keklak Adam                I miejsce wyróżnienie

Bączyńska Agata         II miejsce

Adamczyk Grzegorz   III miejsce

Figiel Kornelia             IV miejsce

DZIEŃ  OTWARTY

20  czerwca- wtorek - był niezwykle uroczystym dniem w gimnazjum, odwiedzili nas rodzice wraz ze swoimi dziećmi, które, zgodnie z wprowadzoną reformą oświaty, od 1 września 2017 roku  będą uczęszczać do naszej szkoły do klas  I oraz  IV.

Spotkanie integracyjne rozpoczęło się o godzinie 17.00  przed szkołą, gdzie pani dyrektor odczytała listy uczniów i przydzieliła poszczególnym klasom wychowawców.

Od 1 września wychowawczyniami w klasach I oraz IV SP będą panie:

w kl.I A  – Ewa Cieluch, IB – Elżbieta Wysoczańska , I C - Teresa Kucewicz.

W klasie IV A - Agnieszka  Gocal, IV B - Wanda Heinrych, IV C – Magdalena Rajfur,

IV D – Elżbieta  Stein.

Nasi goście zostali zaproszeni na spotkania z wychowawcami  a następnie do wspólnego zwiedzania szkoły, sali gimnastycznej oraz do obejrzenia prezentacji, które przy pomocy nauczycieli przedmiotów ścisłych przygotowali i przeprowadzili gimnazjaliści. Uczniowie gimnazjum chętnie odpowiadali na pytania młodszych kolegów a ich uśmiechnięte twarze oraz pogodna i życzliwa atmosfera w czasie spotkań  wskazywały na to, że goście czuli się u nas dobrze i chętnie wraz z pierwszym dzwonkiem 1 września  przekroczą progi nowej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II , aby zdobywać tu wiedzę oraz rozwijać swoje umiejętności.

Na uczniów czeka tu  przygotowana kadra oraz dobrze wyposażone i odnowione gabinety lekcyjne – kolorowe i nowoczesne dla uczniów klas I oraz dostosowane i w pełni wyposażone dla uczniów klas IV i VII.

Spotkanie zakończył słodki poczęstunek w klasach, w trakcie którego dzieci dzieliły się swoimi wrażeniami, nauczyciele natomiast podziękowali rodzicom za przyjście i miłe spotkanie.

Wszystkim życzymy udanych, pełnych wrażeń i bezpiecznych wakacji.

 

Czekamy już na pierwszy dzwonek w kolejnym, nowym roku szkolnym 2017/2018.

GIMNAZJALIŚCI DZIECIOM

Uczniowie klasy 3 d pod czujnym okiem Pani Bożeny Zdanowskiej przygotowali pomoce dydaktyczne dla najmłodszych uczniów naszej szkoły. Dzięki wielu pomysłom i zaangażowaniu gimnazjalistów powstały gry matematyczne, dzięki którym można łatwiej się uczyć, świetnie bawić oraz integrować z innymi uczniami. Mamy nadzieję, że wykonane przez nas pomoce polubią młodsi uczniowie. 

MATEMATYKA - ZABAWA BRYŁAMI

W maju br. uczniowie klas drugich realizowali na lekcjach matematyki pracę długoterminową. Zadaniem uczniów było wykonanie figur przestrzennych przedstawiających budowle (klasa II E), pojazdy (klasa II D) i zwierzęta (klasa II C). W ciągu trzech tygodni w wybranych grupach uczniowie wykonywali zaprojektowane przez siebie bryły, spotykając się w gabinecie matematycznym lub w domach. W ostatnim tygodniu maja odbyło się podsumowanie projektu. Poszczególne grupy opowiadały o swoich dziełach, niektóre przygotowały prezentacje multimedialne. Należy przyznać, że prace były wykonane na wysokim poziomie. BRAWO !

LOM – Zawody lekkoatletyczne

13.06.2017r. w Słubicach w Lubuskiej Olimpiadzie Młodzieży - Młodzik wystartowali Julia Makowiecka w biegu na 100 i 300m, Julia Szelwach na 600m i Michał Zakrzewski na 1000m. Wróciliśmy tym razem bez medalu, ale z doświadczeniem i zapałem na przyszły rok.

Beeskow - Biegi uliczne

W niedzielę, 11.06.2017 r. w biegu ulicznym na 5 km w Beeskow uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Sulęcinie: Magdalena Cerbin, Wiktoria Snacka, Julia Makowiecka, Michał Rosiak, Michał Zakrzewski, Kacper Koleszka, Piotr Lorenc zajęli I miejsce w kategorii gimnazjów. 

 

Jedziemy na finał

Nikodem i Oliwer Mazurkowie nakręcili film na konkurs „Wolontariusz Roku” organizowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Ich nagranie prezentuje pracę szkolnego wolontariatu przez pryzmat pracy wolontariusza Mikołaja Konopko. Film został nominowany do ogólnopolskiego finału. Nagrody i wyróżnienia zostaną przyznane podczas gali na Zamku Królewskim w Warszawie 21.06.2017r. 

Zobaczcie sami:

 

 link: https://youtu.be/B1l_um3x01g

Potyczki literackie - gra terenowa

W ramach działań związanych z rozwijaniem zainteresowań  czytelniczych dzieci i młodzieży, spotkań sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy powiatu sulęcińskiego pod przewodnictwem Beaty Krajki z Biblioteki Pedagogicznej w Sulęcinie zorganizowana została Gra terenowa – Potyczki literackie dla uczniów klas piątych z Sulęcina, Torzymia i Wędrzyna. Gimnazjaliści obstawili wszystkie stanowiska na poszczególnych trasach. A na zakończenie całej imprezy odbyła się gra planszowa na placu przy Domu Joannitów. 

„Gimzetka” wyróżniona

37 szkolnych redakcji wzięło udział w XII Konkursie na Najlepszą Gazetkę Szkolną Województwa Lubuskiego. Konkurs zorganizowała Hanna Ciepiela z Biblioteki Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie. W poniedziałek, 5 czerwca o godz. 13.00 odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu, które uświetnił swoją obecnością sam dyrektor WOM-u Jerzy Kaliszan. Organizator Hanna Ciepiela poinformowała, że jury przy ocenie uczniowskich gazetek szczególną uwagę zwracało na pomysłowość  i dociekliwość  młodych redaktorów oraz na ich warsztat dziennikarski. Najwyższe noty otrzymały tytuły, które opisywały codzienność szkolnego korytarza, uczniowskie pasje i wybryki. 

Wizyta przedszkolaków

8.06.2017r. odwiedziły naszą szkołę przedszkolaki. A dokładniej dzieci z Przedszkola Nr 2 im. Małych Odkrywców oraz Nr 1, Małych Przyrodników w Sulęcinie. Z wielka przyjemnością oprowadziliśmy ich po naszych szkolnych gabinetach. Wszystkie dzieci były pod wielkim wrażeniem atmosfery oraz wyposażenia w naszej szkoły. Między innymi spodobały im się komputery w klasie informatycznej oraz mikroskopy  w gabinecie biologicznym. Odwiedziliśmy również naszą halę gimnastyczna wraz ze ścianką wspinaczkową, siłownią i salą fitness. Przedszkolaków po długim zwiedzaniu naszej szkoły czekała niespodzianka przygotowana przez gimnazjalistów.

Ziemia Sulęcińska w moich oczach

7 czerwca odbyło się w Bibliotece Pedagogicznej w Sulęcinie rozstrzygnięcie powiatowego konkursu literackiego na wiersz o pięknie naszego regionu.

Z naszego gimnazjum udział wzięło troje uczniów;

Aleksandra Kubiszyn z kl. III a

Agnieszka Wartownik z KL.II c

Jarosław Szpak z kl. I f

Gratulujemy Oli Kubiszyn , której wiersz zachwycił jury , Ola została więc laureatką konkursu.

 

Lekka atletyka

18.05.2017r. w Sulęcinie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Lekkiej atletyce. Gimnazjum reprezentowało 17 osób w kategorii młodzik i junior młodszy. Uczniowie startowali w biegach, skokach i rzutach. Pierwsza czwórka awansowała do finału wojewódzkiego.

 

25.05.2017r. w Zielonej Górze odbył się finał wojewódzki LOM w lekkiej atletyce w kategorii junior i junior młodszy. Nasze Gimnazjum reprezentowała Adrianna Szejdurska w biegu na 1500m i Klaudiusz Kępa w biegu na 400m.

DWA PROJEKTY- JEDEN CEL- BERLIN

Berlin to stolica jednego z najbardziej rozwiniętych krajów na świecie. To wielokulturowe miasto przyciąga rocznie miliony turystów. W tym roku przyciągnęło także i nas w ramach projektów edukacyjnych „Komunikacją miejską po Berlinie” oraz „Berlin w naszym obiektywie”.

Uczennice klasy II D: Martyna, Natalia, Blanka, Marysia wraz ze swoją nauczycielką języka niemieckiego Aleksandrą Kosek stworzyły przewodnik, która objaśnia, jak korzystać z komunikacji miejskiej w Berlinie. Podaje on szczegółową trasę, którą przebyły dziewczyny oaz zawiera fotografie miejsc wartych zobaczenia.

Z kolei uczennice klasy II E: Wiktoria, Kamila, Aleksandra, Wiktoria przy pomocy swojej nauczycielki języka niemieckiego Eweliny Marszałek zaprojektowały książkę, w której znajdziecie wiele interesujących atrakcji w Berlinie, ciekawostki tego miasta oraz mnóstwo zdjęć, uwieczniających niezwykły klimat stolicy niemieckiej.

 

Zapraszamy wszystkich do sięgnięcia po nasze książki, dzięki którym Wasz wyjazd do Berlina może stać się jeszcze ciekawszy i prostszy w przemieszczaniu się.

Do trzech razy sztuka

Już po raz trzeci uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami uczestniczyli w wyjazdowym spotkaniu w Blossin. Tym razem niemieccy opiekunowie przygotowali dla nas zwiedzanie Berlina, pobyt w przepięknie położonym nad malowniczym jeziorem Centrum Wypoczynku i Edukacji –Blossin,  oraz mecze koszykówki i siatkówki. Były też długie, ciepłe wieczory i nowi znajomi.  

W Blossin wszyscy poczuliśmy smak wakacji, mimo że spotkanie młodzieży z Sulęcina, Beeskow i Kamen odbyło się pod koniec maja. Te cztery dni minęły wszystkim szybko, aktywnie, ale przede wszystkim ciekawie. Uczniowie rozegrali mecz siatkówki młodzieżą z Niemiec, zobaczyli wiernych kibiców Eintrachtu Frankfurt i Borussi Dortmund oraz spędzili niezapomniane chwile w najsłynniejszym miejscu Berlina- na Alexanderplatz.  Najważniejsze dla naszych uczniów nie były jednak atrakcje, lecz spotkanie z rówieśnikami z Beeskow i Kamen, z którymi świetnie się dogadywali, ucząc się  tym samym niemieckiego i angielskiego. Integrację ułatwili nam gospodarze, udostępniając duży ośrodek z jeziorem, boiskami, salką fitness czy ściankami wspinaczkowymi.

To było już nasze trzecie spotkanie, więc  więzy tak bardzo się zacieśniły, że zyskaliśmy nie tylko nowych znajomych, ale także serdecznych przyjaciół.

 

Do Sulęcina przywieźliśmy kolejne wspomnienia, nowe doświadczenia, a także poczucie, że świat stoi przed nami otworem, a ludzie i miejsca, które poznajemy dzięki takim projektom jak ten, są dla nas źródłem wiedzy na temat kultury i zwyczajów innych narodów.  

,,Trzymaj myśli na wodzy... albo koncentruj się!"

29 maja br. w Gimnazjum odbyły się warsztaty z zakresu stosowania elementów przyspieszonej nauki w celu poprawienia zdolności koncentracji. Koncentracja, jak wiadomo warunkuje m.in.  lepsze zapamiętywanie i sprawniejsze czytanie. Zajęcia  miały formę lekcji otwartej, w której uczestniczyły nauczycielki - bibliotekarki z sieci współpracy bibliotek. Warsztaty przeprowadziła pani Magdalena Płatonow z Biblioteki Pedagogicznej w Gorzowie Wlkp. W trakcie zajęć pani Magda pokazała uczniom kilka ćwiczeń praktycznych, które z pewnością mogą przeprowadzić również w domu.

 

 

Bankowy  bakcyl

 Projekt BAKCYL czyli Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży to projekt rozpoczęty niedawno w naszej szkole, który kontynuowany będzie również w przyszłym roku szkolnym. Ma na celu podniesienie poziomu wiedzy finansowej młodego pokolenia. Opiera się na zaangażowaniu pracowników banków w roli trenerów - wolontariuszy. W naszym przypadku jest nim p. Irena Szarek – dyrektor Banku BZWBK/Oddział w Sulęcinie. W 2014 r. BAKCYL został laureatem Konkursu Liderów Świata Bankowości w kategorii społecznej odpowiedzialności biznesu. Jest inicjatywą Warszawskiego Instytutu Bankowości, a patronat nad nim ma m.in. Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Kilka klas miało już pierwszą lekcję ekonomiczna pt. „Moje finanse”. Kolejne to: „Pożyczaj z głową”, „Mądre inwestowanie” oraz „Finanse na całe życie”. Stanowią one kompendium wiedzy finansowej dla młodych ludzi, jaką powinni się kierować u progu dorosłości, by móc świadomie decydować o swoich finansach i przyszłej kondycji ekonomicznej.

Lekcje przygotowane i prowadzone są w sposób bardzo atrakcyjny dla młodzieży. Zastosowane są różnorodne metody aktywizujące uczniów, a sam wolontariusz – bankowiec swoją sympatyczną osobowością dopełnia całości.

Władza sądownicza - nie taka straszna!

Z inicjatywy Prezesa Sądu Rejonowego w Sulęcinie - p. Sebastiana Petlika, uczniowie z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Sulęcinie biorą udział w projekcie mającym na celu zapoznanie z funkcjonowaniem sądu i jego strukturą organizacyjną, a także z zasadami przestrzegania prawa i konsekwencjami jego naruszania. Dwa spotkania odbyły się w na sali rozpraw. Jedno z nich przypadło w Dzień Wymiaru Sprawiedliwości tj. 23 maja.

 Sędzia Sebastian Petlik w bardzo przystępny sposób wyjaśniał na czym polega jego codzienna praca oraz przedstawił drogę, jaką trzeba przebyć, by pracować w tym zawodzie. Ponadto poinformował uczniów o ich odpowiedzialności prawnej. Podczas spotkania z sędzią, duże zainteresowanie młodzieży wzbudziła tematyka przestępczości nieletnich oraz wykonywania kar orzeczonych przez sąd. Sędzia podawał przykłady spraw ze swojej pracy zawodowej. Duże wrażenie wywołała wizyta w celach dla osób dowiezionych z aresztu i oczekujących na proces. Spotkanie z wymiarem sprawiedliwości okazało się bardzo pouczające.

 

W najbliższych dniach odbędą się zajęcia sędziego Petlika z młodzieżą gimnazjalną, tym razem w szkole. Kolejna grupa młodzieży zostanie pouczona o konsekwencjach popełniania czynów zabronionych. Poruszone zostaną kwestie zachowania młodzieży w szkole, w domu, na ulicy. Do tematyki zostaną włączone również podstawowe reguły prawa cywilnego i karnego jakim podlegają nieletni.

Gimnazjalni siatkarze

15 maja 2017 r. w hali Gimnazjum w Sulęcinie odbył się Finał Lubuskiej Gimnazjady w Piłce Siatkowej  Chłopców . W turnieju udział wzięły zespoły z Gimnazjów z Gubina, Gorzowa Wlkp, Sulechowa i Sulęcina. Nasi uczniowie zajęli II miejsce i wystąpili w składzie: Jakub Dzierżyński, Maksymilian Obrzud, Jakub Dzierżyński, Adam Masłowski, Filip Kisiel, Dawid Stegeman, Dawid Zarębski, Emanuel Kochański, Michał Jałocha, Miłosz Zaleśny. Trenerem zespołu jest Andrzej Staats.

Konkurs na filmik

Grupa uczniów z klasy II d pod opieką p. Aleksandry Kosek wzięła udział w konkursie  organizowanym przez Wydawnictwo Szkolne PWN we współpracy z Goethe Institut. Konkurs polegał na nagraniu krótkiego filmu kulinarnego w języku niemieckim. Nasi uczniowie zdecydowali się przygotować „Germknödel” wiedeńską drożdżową kluskę z powidłami śliwkowymi i sosem waniliowym. Jest to popularny przysmak gości spędzających urlop zimowy na nartach w Alpach.

Weronika wcieliła się w autora przepisu. Martyna, Marysia i Julia ugotowały potrawę, a Piotrek zagrał narciarza, konsumenta drożdżowego ciasta.  Mimo, że w filmiku  wystąpiło tylko pięć osób, to cała grupa była zaangażowana w ten projekt. Maja i Benjamin nagrali i zmontowali film, Victoria użyczyła nam swojego głosu, jako lektor, a  pozostali uczniowie przygotowali rekwizyty.

Celem tego projektu było przyjrzenie się zwyczajom żywieniowym w krajach niemieckojęzycznych, utrwalenie słownictwa związanego z kulinariami, uatrakcyjnienie lekcji języka niemieckiego, ale przede wszystkim miała to być dobra zabawa i integracja grupy

Wycieczka do Berlina

W maju w Berlinie pachną bzy. Zielone miasto zadziwia ilością parków i ogrodów. Warto przyjechać do Berlina o tej porze roku. 11 maja br. uczniowie klas I a, I b, I c zwiedzili stolicę Niemiec.

 Spacer aleją Unter den Linden, obejrzenie Pomnika Ofiar Holokaustu, przejście pod Bramą Brandenburską, odpoczynek w Tiergarten to najważniejsze miejsca odwiedzone przez uczniów naszej szkoły. Warto było tu być. Na pewno jeszcze wrócimy do Berlina, miasta o niezwykłej historii, pełnego kontrastów i różnych kultur.

X Międzynarodowy Kołczyński Bieg Olimpijski

W sobotę 13 maja 2017r. nasi uczniowie uczestniczyli w X MIĘDZYNARODOWYM KOŁCZYŃSKIM BIEGU OLIMPIJSKIM. Celem imprezy była integracja, popularyzacja biegania, krzewienie idei olimpijskiej, zapobieganie chorobą układu krążenia. W biegu na dystansie 5 km wzięli udział chętni uczniowie z naszej szkoły: Gabriela Góra, Nikola Sobczak, Kinga Wit, Magdalena Cerbin, Wiktoria Dziedzic, Martyna Konopko, Jakub Mikutel, Bartosz Rewers, Daniel Jabłoński, Aleksandra Osiecka, Wiktoria Snacka, Alicja Bajan, Oliwia Baranowska, Martyna Substyk, Ewelina Pisz, Agnieszka Wartownik, Klaudia Lachowska, Kamil Skuszka, Monika Urbaniak, Klaudia Uller, Dagmara Łatka, Andrzej Dominiak, Michał Moralewski, Adrianna Szejdurska, Justyna Szafirowicz, Aleksandra Stasiłowicz, Tomasz Sochacki, Damian Kaczmarek, Piotr Lorenc, Kacper Koleszka, Dawid Flisikowski, Kacper Kujawa, Hubert Gieroński, Mateusz Lachowski, Piotr Skrzypacz, Nowak Dawid, Jakub Sarbicki. "Nieważne miejsce, nieważny styl, liczy się ukończony bieg!" W tym biegu wszyscy byli zwycięzcami. Do szkoły wróciliśmy z pięknym pucharem.

Kręć kilometry

W sobotę 13 maja 2017 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji „Jedź i biegnij dla Sulęcina”. Jest to fragment ogólnopolskiej akcji „Kręć kilometry”. Zadaniem uczestników było przejechanie rowerem trasy 2x20 km oraz przebiegnięcie dystansu 5km w X Międzynarodowym Biegu Kołczyńskim. Młodzież wraz z opiekunami spędziła miło i aktywnie swój czas wolny. Zachęcamy wszystkich do udziału w takich akcjach.

Finały XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych - Lubuskie 2017

Narodowy Dzień Zwycięstwa

 W ramach Narodowego Dnia Zwycięstwa (8. maja) w Sulęcinie odbyły się uroczystości upamiętniające 72. rocznicę zakończenia II wojny światowej. Brały w nich udział delegacja Urzędu Miejskiego w Sulęcinie z burmistrzem Dariuszem Ejchartem, przedstawiciele organizacji społecznych, miejscowych instytucji i zakładów pracy.  W obchodach nie zabrakło  dyrekcji, nauczycieli, uczniów naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym. Uroczystość stanowiła refleksję nad historią Polski i świata. II wojna światowa doprowadziła bowiem do zniszczeń i ludzkiego cierpienia na niespotykaną dotąd skalę. Przyczyniła się do śmierci blisko 50 milionów ludzi i zmiany układu geopolitycznego świata. Polacy w II wojnie światowej ucierpieli szczególnie. Dobrze, że w naszych czasach jest jeszcze okazja , aby młodzi ludzie mogli spotkać świadków historii, kombatantów i inwalidów wojskowych, mogących świadczyć o okropnościach wojny.

Konkurs na pomoc dydaktyczną

Na lekcjach języka niemieckiego oprócz pisania kartkówek, ćwiczenia gramatyki i wkuwania słówek można także rozwijać swoje zdolności artystyczne i kreatywność.

Grupy uczniów z klas I i II z niewielką pomocą p. Aleksandry Kosek przygotowały pomoce dydaktyczne. Klasa I e do zamykanego pudełka wrzuciła własnoręcznie wypisane pytania. Klasa I f stworzyła kolorową krzyżówkę dotyczącą przyborów szkolnych. Klasa II c przygotowała trzy plakaty. Klasa II d postawiła na wypowiedź ustną i wykonała plansze  przedstawiające miasta, które trzeba opisać. Klasa II e zdecydowała się na  grę planszową.

Każda pomoc dydaktyczna została dobrze przemyślana i starannie wykonana. Ocenianiu podlegały: funkcjonalność i dokładność wykonania a także współpraca między uczniami.

Pierwsze  miejsce zajęła grupa z klasy I f.

Na zwycięzców czekała słodka niespodzianka. Za aktywność wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali oceny celujące

Biegi - finał wojewódzki

25.04.2017r. w Babimoście odbył się finał wojewódzki w sztafetowych biegach przełajowych 10 x800m,nasze  dziewczyny zajęły III miejsce.

Skład zespołu: Magdalena Cerbin, Gabriela Góra, Kinga Wit, Nikola Sobczak, Julia Szelwach, Adrianna Szejdurska, Wiktoria Snacka, Julia Makowiecka, Hanna Łukowska, Paulina Łukacz, Wiktoria Łukacz.

I miejsce Gimnazjum w Żarach, II miejsce  Gimnazjum Strzelce Krajeńskie, III miejsce Gimnazjum Sulęcin.

 

Kolejny medal w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży, pierwszy zdobyli chłopcy  w badmintonie drużynowym zajmując II miejsce w finale wojewódzkim( Adam Keklak, Jakub Górski, Cyprian Zawadzki).

Sztafetowe biegi przełajowe

11.04.2017r. w Sulęcinie nad Jeziorem Ostrowskim odbyły się zawody powiatowe w sztafetowych biegach przełajowych. W zawodach wystartowały cztery gimnazja: Krzeszyce, Słońsk, Torzym Sulęcin. Gimnazjum im. Jana Pawła w Sulęcinie w kategorii dziewcząt zajęło I miejsce, w kategorii chłopców III miejsce. Nasze uczennice awansowały do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 25.04.2017r. w Babimoście. Skład sztafety dziewcząt: Nikola Sobczak, Julia Makowiecka, Julia Szelwach, Magdalena Cerbin, Hanna Łukowska, Wiktoria Łukacz, Kinga Wit, Adrianna Szejdurska, Paulina Łukacz, Gabriela Góra, Katarzyna Jacykowska. Skład sztafety chłopców: Michał Rosiak, Piotr Lorenc, Kacper Koleszka, Cyprian Zawadzki, Bartosz Rewers, Klaudiusz Kępa, Piotr Skrzypacz, Mateusz Uruski, Dawid Garczarek, Marcel Mimochód, Adam Chojnacki, Jakub Słonik.

 

Życzymy sztafety na medal  bez względu na pogodę! 

W Bibliotece Pedagogicznej o Holokauście

Egzamin gimnazjalny

Sukcesy gimnazjalistów w konkursach polonistycznych

    Gimnazjaliści na przełomie lutego i marca brali udział w wielu konkursach z języka polskiego.

 W ramach Lubuskiej Gimnazjalnej Platformy Wiedzy uczestniczyli
w konkursie „Czytam - rozumiem".
Finał wojewódzki odbył się 24.02.2017 w Gimnazjum im . K.K. Baczyńskiego w Kowalowie. Laureatem został uczeń Adam Keklak.
18.03.2017 w Zespole Szkół w Górzycy odbył się konkurs „Podróże po lekturze" dla uczniów gimnazjów województwa lubuskiego.
Uczniowie rozwiązywali test dotyczący zagadnień z wybranych pozycji
książkowych. Wyłoniono dziesięciu laureatów w tym :
II miejsce zajęła: Agnieszka Wartownik.

Na podstawie ilości zdobytych punktów finalistkami zostały :
1. Julia Zacharczuk,
2. Wiktoria Jaszczurowska.
Gimnazjum im. Jana Pawła II w Sulęcinie uplasowało się na III miejscu.
   Kolejne sukcesy odnieśliśmy  w Powiatowym Konkursie Ortograficznym „O Złote Pióro Starosty". Konkurs odbył się 7 marca 2017 w I Liceum Ogólnokształcącym im. A. Mickiewicza w Sulęcinie.
Wyniki:

- Laureat: Agata Bączyńska,

- II miejsca drużynowo: Karolina Pawluczenko, Agata Bączyńska, Agnieszka Wartownik.
  Wszystkim laureatom i finalistom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w reprezentowaniu naszej szkoły.

Konkurs wojewódzki LGPW - Ryby

31. 03. 2017r. w Zespole Szkół w Słońsku odbył się finał konkursu wojewódzkiego „Ryby PN Ujście Warty” w ramach Lubuskiej Gimnazjalnej Platformy Wiedzy. Do konkursu zakwalifikowali się uczniowie naszej szkoły oraz z Gimnazjum  z Lubniewic, ze Słońska oraz z Torzymia.

 

Miejsce I i tytuł laureata konkursu zdobyła uczennica Dominika Szafraniec z kl. III f, miejsce II i tytuł finalisty zdobyła Kornelia Figiel z kl. III b, natomiast IV miejsce zajęła Wiktoria Jaszczurowska z kl. III b. 

Lekcja edukacji dla bezpieczeństwa w Straży Pożarnej

W marcu br. uczniowie klas II, w ramach edukacji dla bezpieczeństwa, wraz z opiekunem Marią Howil wzięli udział w cyklu spotkań w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sulęcinie. Celem tych spotkań było zapoznanie uczniów z obowiązkami i pracą zawodowych strażaków, a przede wszystkim kształtowanie właściwych postaw i reakcji w obliczu zagrożenia pożarowego. Ponadto uczniowie mogli zapoznać się ze sprzętem oraz metodami gaszenia pożarów i ratowania ludzi z wypadków. Strażacy demonstrowali zastosowanie różnorodnych urządzeń będących na wyposażeniu wozów strażackich, np.: kamerę termowizyjną, nożyco – rozpieracz. Poznaliśmy także elementy, z jakich składa się strój strażacki wykorzystywany podczas akcji gaszenia ognia. Dużą atrakcją była również możliwość wejścia do wozu strażackiego. Dzięki tym spotkaniom gimnazjaliści utrwalili sobie wiadomości na temat zagrożeń pożarowych.

SUKCES GIMNAZJALISTÓW!

6 kwietnia br. uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Sulęcinie zostali zaproszeni wraz z opiekunami do Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego w Sulechowie na uroczystość wręczenie nagród laureatom szkolnych konkursów przedmiotowych.

Bohaterami tego wydarzenia byli najlepsi z najlepszych gimnazjalistów w województwie lubuskim – laureaci.

Wśród nich nie zabrakło uczniów  naszej szkoły:

 Aliny Światłowskiej dwukrotnej laureatki z chemii oraz fizyki,

 Dawida Nowaka laureata z fizyki,

 Victorii Schön laureatki z języka niemieckiego i

 Agaty Bączyńskej  laureatki z języka angielskiego.

Przyjęli  oni  z rąk Lubuskiego Kuratora Oświaty Pani Ewy Rawy, oprócz zaświadczeń, najserdeczniejsze  gratulacje i życzenia dalszych sukcesów w nauce.

Kolejnych sukcesów naszym uczniom  życzył także Pan  Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego Jerzy Kaliszan oraz Wicewojewoda Lubuski. 

Pani Kurator podziękowała również  opiekunom laureatów: Alicji Kotrys, Joannie Skrzypach, Aleksandrze Kosek i Krzysztofowi Kopijowi za rozwijanie pasji i zdolności uczniów oraz wprowadzanie ich w świat tajemnic wiedzy.

Miło, że kolejny raz nasi uczniowie znaleźli się w takim gronie, wśród młodzieży, dla której ważne jest rozwijanie swoich zainteresowań. Zadaniem naszej szkoły jest odkrywanie talentów i wspieranie gimnazjalistów w ich naukowych działaniach.

 

Laureaci konkursów przedmiotowych są skarbem oraz dumą dla szkoły i rodziców. Bardzo trafnie ujęła to Pani Kurator, mówiąc, że każdy człowiek rodzi się ze skrzydłami, najważniejsze, żeby umieć  te skrzydła rozwinąć.

IX POLSKO - NIEMIECKI JARMARK KOGUCI

W piękną, słoneczną Niedzielę Palmową w centrum Sulęcina po raz kolejny miał miejsce Jarmark Koguci. Uczestniczyło w nim również Gimnazjum im. Jana Pawła II w Sulęcinie. Przygotowania trwały kilka tygodni. Panie pracujące w gimnazjum z Pracowni Artystycznej uszyły mnóstwo pięknych, kolorowych poduszek i maskotek. Ciekawie wyeksponowane wśród świątecznych wieńców i bukietów, zapakowane estetycznie bardzo szybko znalazły nabywców - uszczęśliwione dzieci (i nie tylko!). Wiele słoników, królików i ptaszków zakupili również goście z Niemiec z miast partnerskich Sulęcina. Uczniowie szkoły własnoręcznie wykonali kilkanaście barwnych, świątecznych stroików i ozdób - kwiatów, koszyków z jajkami i zajączkami. Nie tylko uczyniły stoisko radosnym, ale część z nich będzie zdobić domy mieszkańców gminy i gości zza granicy. Do zakupów zachęcał ogromny kurczak czyli dziewczynki z II c w stroju kojarzącym się wszystkim z jarmarkiem. Uczennice klasy III b samodzielnie upiekły pyszne babeczki, które chętnie kupowali odwiedzający jarmark. Można też było spróbować wspaniałych ciast upieczonych przez mamę ucznia. Pogoda dopisała, więc świętowanie trwało wiele godzin i nikt z jarmarku nie wyszedł z pustymi rękoma, wszyscy mieliśmy w doskonałe humory. 

Kangur Matematyczny 2017

16 marca br. odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur 2017”. W konkursie wzięło udział 31 uczniów naszej szkoły oraz jeden uczeń szkoły podstawowej. Oficjalne wyniki konkursu zostaną opublikowane przez organizatorów w maju br. Trzymamy kciuki!

VIII Powiatowy Konkurs Matematyczny „O Złoty Abakus Starosty”

    W konkursie matematycznym „O Złoty Abakus Starosty” nasi uczniowie zajęli :

·        I miejsce drużynowo- drużyna w składzie: -Agata Bączyńska,  Adam Keklak i Grzegorz Adamczyk

·        I miejsce indywidualnie: Adam Keklak

·        II miejsce indywidualnie: Agata Bączyńska     

 

BRAWO!   GRATULUJEMY!                                                  

Zbiórka żywności

W dniach 31.03-02.04 bieżącego roku w sklepie Biedronka w Sulęcinie  odbyła się zbiórka żywności pod patronatem  Banku Żywności.  Wolontariusze z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Sulęcinie pod opieką Pani K. Szymaszek, E. Krynicka i K. Kasprzak zachęcali do kupowania produktów o przedłużonym terminie przydatności do spożycia. i ofiarowania ich potrzebującym. Zebrane artykuły zostały popakowane w 5 dużych paczek, które zostały przekazana dla seniorów i osób starszych naszej Gminy. Serdecznie wszystkim dziękujemy za okazaną  hojność a uczniom za zaangażowanie. 

Konkursy przedmiotowe 2016/2017

Wyniki konkursów przedmiotowych

Lubuskiego Kuratora Oświaty organizowanych dla uczniów gimnazjów 

w roku szkolnym 2016/17

 

Przedmiot

Uczeń

Nauczyciel

 

J. niemiecki

V. Schőn - laureat

A. Kosek

 

Biologia

A. Światłowska – finalista

M. Grzelczyk

 

J. angielski

A. Bączyńska –laureat

J. Skrzypacz

 

Fizyka

A.Światłowska – laureat

D. Nowak - laureat

K. Kopij

Chemia

A. Światłowska - laureat

A. Kotrys

 

Matematyka

A. Keklak - finalista

E. Stein

 

Konkurs fizyczny ,,Niuton nie pyton"

Niezwykły wywiad

Daleki, ale bliski - wywiad.pdf
Adobe Acrobat Document 132.7 KB